HOKEJOVÁ SENZÁCIA: Kórejská republika postúpila do A-kategórie MS
datum 29.04.2017 user Dobré noviny
Ukrajina získala jediný bod a pre zmenu zostúpila do B-skupiny I. divízie.

NHL: Edmonton vedie v sérii s Anaheimom 2:0 i vďaka gólu Sekeru
Slovenský obranca sa presadil už v druhej minúte zápasu s Anaheimom a bol to jeho prvý gól v tohtoročnom play off.

Vo finále Ligy majstrov vo futsale Sporting Lisabon a Inter Movistar
Zápas o bronz aj finále sú na programe v nedeľu 30. apríla.

NBA: Washington i Boston postúpili do 2.kola play off
Utah nevyužil šancu na postup, keď doma prehral s Los Angeles Clippers a stav série je nerozhodný 3:3 na zápasy.

V Kalifornii vytláča marihuana z polí zeleninu aj vinič
Kým donedávna pestovali v Kalifornii konopu na malých políčkach skrytých pred očami zvedavcov medzi poľami zeleniny, v poslednom roku sa pestovanie tejto rastliny stalo doslova priemyselným odvetvím.

Veterán Tatra rely Bratislava prejde Malokarpatskou vínnou cestou
Fanúšikovia historických automobilov si ich budú môcť obzrieť aj pred štartom v hlavnom meste alebo počas zástavky na modranskom námestí pod súsoším Ľudovíta Štúra v pondelok (1.5.) popoludní.

Slovenské ženy rodia čoraz častejšie v staršom veku
Ženy nad 35 rokov rodia v porovnaní s rokom 2006 viac ako dvojnásobne. Lekári zaznamenali v roku 2015 vo vekovej kategórii 35 až 39 rokov 7895 pôrodov, u 40- až 44-ročných 1387 pôrodov.

Pápež František vyzval v Káhire na ukončenie zbrojenia
datum 28.04.2017 user Dobré noviny
Veľký imám Tajjib sa pridal k Františkovým slovám a odsúdil obchod a predaj zbraní.

Ako začne Múzeum A. Warhola v Medzilaborciach letnú sezónu?
Pôjde o inauguráciu unikátnych diel, ktorej súčasťou budú 1. mája aj sprievodné aktivity pre verejnosť.

Nielen Modrania si uctili svojho národného umelca Ignáca Bizmayera
Medzi gratulantmi bol aj bývalý prezident SR Rudolf Schuster a generálny riaditeľ Slovenského národného múzea Branislav Panis.

Film Baba z ľadu so Zuzanou Kronerovou ocenili na festivale v New Yorku
Festival Tribeca založili v roku 2002 Robert de Niro, Jane Rosenthal a Craig Hatkoff s cieľom dostať život späť do štvrti Tribeca po útokoch na dvojičky v roku 2001.

V meste pod Urpínom je sviatok umenia. V zborovom speve
V Banskej Bystrici otvorili XVII. ročník medzinárodného súťažného festivalu vysokoškolských a stredoškolských speváckych zborov Akademická Banská Bystrica, ktorý potrvá do 1. mája.

Real nechce opäť zlyhať. ´Operáciu De Gea´ rozbehol už teraz
Vedenie nechce, aby sa zopakovalo fiasko spred dvoch rokov, keď sa prestup De Geu do Madridu neuskutočnil, pretože oficiálne formuláre dorazili až niekoľko minút po konci prestupového obdobia.

Slováci si pripísali štvrtú výhru v príprave, Nórsko zdolalo 3:2
Slovenskí hokejisti sa s Nórskom stretnú v odvete už v sobotu opäť v Hamare, o deň neskôr oznámi tréner Cíger konečnú nomináciu na šampionát.

Zamestnanci kníhkupectva sa nudili, internet je z ich zábavky nadšený
Kníhkupci ukázali svetu, aká zábava môže byť s knihami aj vtedy, keď ich práve nečítate. Ich originálne fotografie zožali na internete ohromný úspech!

Postúpia kórejskí hokejisti do A-kategórie MS? Rakúsku sa to podarilo
Kórejčanom sa to podarí v prípade, ak vo večernom zápase zdolajú domáci tím Ukrajiny.

Trenčín otočil zápas, zdolal čerstvého majstra zo Žiliny
Domáci dokázali otočiť nepriaznivý stav, víťazný gól zaznamenal v 66. minúte holandský legionár Rangelo Janga.

Do zostavy FCB sa pred derby vráti Neymar, štart Iniestu otázny
Futbalistov FC Barcelona čaká cez víkend mestské derby proti Espanyolu.

Prvé príznaky cievnej mozgovej príhody. Ak ich na sebe spozorujete, musíte rýchlo konať!
Ignorovať príznaky cievnej mozgovej príhody môže byť nebezpečné, preto by ste sa mali naučiť ich rozpoznať. Nie je to náročné a môže to buď vám, alebo niekomu vo vašom okolí dokonca raz zachrániť život!

Na ikonickej fotke z 2. svetovej vojny sa nachádza aj Slovák. Toto je jeho strhujúci príbeh
Po niekoľkodňových krvavých bojoch s Japoncami vztýčili šiesti vojaci americkej námornej pechoty 23. februára 1945 zástavu na ostrove Iwo Jima. Vedeli ste však, že touto úlohu bol poverený seržant Michael Strank, pôvodom zo Slovenska?

EMPIRE jazyková škola. Praktické kurzy angličtiny
Hudobné TV stanice
Copyright © Rádio SiTy Bratislava / SiTy Media s.r.o. Všetky práva vyhradené. | Vypracovali Jakub Antalík a Z-Design | Tvorba webstránok od MAKOTECH.SK
Metropolitné Rádio SiTy Bratislava vysiela už 4622 dní, 20 hodín, 24 minút a 44 sekúnd. Server time 2017-04-29 (Sat) 09:24:44 HORE / TOP