Pondelok • 14. októbra 2019  | Meniny má Boris.
13:00-14:00 | POPOLUDNIE V MESTE
Šport • Metropolitné správy
SiTy play mp3: | 32k | 128k | 256k |
SiTy player HTML5: | 32k | 128k | 256k
SiTy webkamery | Playlist | melodia na mobilmelódia pre mobil

Rádio SiTy - Metropolitné rádio
  • Kontakty

:: vysielacie štúdio:
Vajnorská 53
(oproti Polusu)
831 03 Bratislava
tel.: 02/44 64 1 107
SMS: 0911 111 107
studio (at) ra­diosity.sk


:: produkcia:
tel.: 02/44 64 0 107
fax: 02/44 64 2 107
mobil: 0911 999 107
produkcia (at) ra­diosity.sk


:: marketing: AR Production
AR Production, s. r. o.
Vajnorská 53
831 03 Bratislava
Tel: 02/4464 0107
Fax: 02/4464 2107
Mgr. Andrea Lehotská
Mobil: 0905 58 78 68
marketing (at) ra­diosity.sk


Stiahnite si:
Logopack
Infopack

  • Aplikácia
Aplikácia pre iPhone a iPad
  • POZOR!!!
  • UNICEF
  • Odkazy
Poskytovanie sídla spoločnostiam
reklama

odrazka Webjournal.sk - Bratislava Si Ty, Rádio SiTy!

“Práca v rádiu má neuveriteľné čaro. Je to o pohotovosti, o vtipnosti. Na Slovensku to nemôžete robiť pre peniaze, ale najmä pre radosť a potešenie…”

Od roku 2004 má aj Bratislava konečne svoje rádio. Zakladateľ, riaditeľ i moderátor rádia SiTy Rastislav T. Lehotský sa v ňom snaží zúročiť svoje dlhoročné skúsenosti z Fun radia, Rádia Twist či Rádia B1.

Rádio SiTy vysiela pre Bratislavu už od septembra 2004. Kedy ale prvýkrát vznikla v tvojej hlave myšlienka založiť takéto rádio?

Bolo to v roku 1991, keď som bol vo Fun radiu a robili sme vysielanie z jedného z bratislavských námestí. Vysielali sme však pre celé Slovensko a uvedomil som si, že ľudia mimo hlavného mesta sa nemohli prísť pozrieť, čo sa to deje. Regionálne rádia sú takmer vo všetkých väčších mestách, v Žiline, v Nitre, v Košiciach či Banskej Bystrici. Bratislava nikdy svoje rádio nemala a keďže som lokálpatriot, rozhodol som sa s tým niečo urobiť.

Mnohí ľudia si myslia, že rádio sa volá City, čo teda znamená názov SiTy?

Že poslucháči sa môžu zapájať do vysielania, vyberať pesničky na želanie, komentovať dianie v ich bydlisku, jednoducho, že aj oni sú súčasťou vysielania. Samozrejme, je to aj slovná hračka, čiže názov nesie aj význam „mesto“.

Prvý rok vysielalo rádio zo vstupnej haly Polusu, už dlhší čas je ukryté v jednom z Millenium Towers pri tomto obchodnom centre. Onedlho sa jeho priestory opäť zmenia…

Prezentáciu vysielania v Poluse sme považovali za dobrú myšlienku, okukanú z celého sveta, kde na všetkých veľkých bulvároch rádiá z času na čas vysielajú. Svojho času som tento nápad presadil aj vo Fun radiu, isté relácie sa vysielali z bývalého Bonton Landu pod Michalskou, neskôr sa rozhlasový program spojil s televíznym a vysielalo sa z horného poschodia v Auparku. Povedal som si teda, že rádio SiTy by malo byť na očiach. Vysielanie zo vstupnej haly obchodného strediska bolo fajn, ale ten priestor bol skutočne malý. A okrem toho, často sa v blízkosti štúdia konali módne prehliadky a rôzne koncerty, čo nás vo vysielaní občas vyrušovalo. Po roku sme sa teda stiahli do neďalekého mrakodrapu. Onedlho sa však opäť presťahujeme, tentoraz už do vlastného priestoru oproti hlavnému vchodu do Polusu. Tiež tam bude výklad, takže ľudia budú mať opäť šancu vidieť, čo sa počas vysielania deje.

Čo rádio SiTy ponúka poslucháčom v rámci programu?

Rádio SiTy je, tak ako Bratislavčania, rôznorodé. Každý deň si u nás poslucháči nájdu pravidelné príspevky ako Hudobný kalendár, V dnešnej tlači, Anketa, Moto-šport, Film tip, Životný štýl, Cestovania, Fejtón či Práca-job. Pravidelne organizujeme rozhovory o životnom štýle, zdraví, občas prídu aj nejakí hudobní hostia. Každý deň počas obeda ponúkame aj hodinu dobrej hudby bez prerušenia hovoreným slovom či reklamou, počas nej môžu poslucháči relaxovať, užívať si poludňajšiu pohodu. V rádiu SiTy má svoju reláciu aj Iveta Malachovská, ktorá je o najnovších filmoch v slovenských kinách. Od apríla začíname vysielať víkendovú reláciu Zábavník, ktorú bude pripravovať Teatro Wüstenrot. Poslucháči v nej budú môcť počuť známych umelcov, ako Števa Skrúcaného, Mira Nogu, Michala Dočolomanského či Stana Dančiaka. Ako jediné rádio máme teenagerské dopoludnie pre mládež, v rámci tohto bloku vysielame napríklad aj hitparádu. Veľkým lákadlom pre poslucháčov sú určite aj súťaže, v ktorých môžu vyhrať od vstupeniek do kina cez konzumné poukazy do reštaurácií až po hodnotné rekreačné pobyty. Je toho naozaj dosť, čo rádio SiTy ponúka.

Aké je hudobné zameranie tohto rádia?

Musím priznať, že sme neboli od samého začiatku konkrétne hudobne vyprofilovaní. Vždy sme však po dvadsiatej vysielali rôzne tanečné relácie, ktoré pripravujú DJ-i popredných bratislavských diskoték. Relácie majú veľký úspech, Bratislavčania sa radi v noci zabávajú a radi si vychutnajú atmosféru diskoték aj zo svojho rádia. Prezentujú sa u nás kluby ako Ricardo, Laverna, Unique a ďalšie. Ľudia si tanečnú hudbu obľúbili a keďže táto téma bola v rámci slovenského éteru voľná, stalo sa z rádia SiTy tanečné rádio. V hudobnej oblasti sa snažíme ponúkať to, čo ostatné rádiá nehrajú. Hráme veselé dynamické skladby či rôzne remixy.

V rádiu máte pomerne nový a moderný vysielací softvér. Skús nám o ňom niečo povedať…

V roku 2003 som narazil na tento softvér, najprv som ho vyskúšal v žilinskom rádiu Zet, kde ho vlastne aj dodnes používajú. Každý je úplne v šoku, keď mu poviem, že celé naše rádio je v podstate len v jednom kvalitnom počítači, ktorý je špeciálne naprogramovaný a dokáže vysielať prakticky sám. Púšťa sám jingle, časomiery, pesničky, reklamy, upútavky aj príspevky. Moderátor len podľa rozpisu kontroluje, či je všetko v poriadku a či vysielanie prebieha tak, ako má.

Prečo má podľa teba rádio SiTy na slovenskom trhu miesto? Čím je výnimočné, iné?

Výnimočné je tým, že keď my svojich poslucháčov informujeme o tom, čo sa v Bratislave deje, má to nejaký zmysel. Bezprostredne sa ich to týka, môžu sa na vlastné oči presvedčiť, o čom je reč. Keď vysielame dopravný servis, zaujíma nás len hlavné mesto a okolie, keď vysielame správy, zameriame sa problémy mestských častí. Snažíme sa rozmýšľať lokálne a myslím, že to má úspech.

Podľa štatistík má však rádio SiTy veľmi nízku počúvanosť. Ako si vysvetľuješ tento fakt?

Je to tak trochu štatistická chyba, pretože keď sa robí celoslovenský prieskum, ťažko budú niekde na východe poznať bratislavské rádio. Je to teda trochu skreslené, o čom svedčí napríklad aj vysoká návštevnosť našej internetovej stránky www.radiosity.sk . Poslucháči tu môžu diskutovať, prezerať si fotogalérie, dozvedieť sa informácie z metropoly, hlasovať do hitparád alebo si dokonca stiahnuť sety našich DJ-ov. A tiež napríklad keď sa prejdem niekedy po meste, v mnohých obchodoch či baroch počúvajú práve rádio SiTy. Tak isto nás majú zapnutých aj bratislavskí taxikári. V týchto situáciách zisťujem, že nás pozná a počúva naozaj mnoho ľudí. A okrem toho, pokiaľ sú inzerenti spokojní a majú neustále záujem spolupracovať, nie je čo riešiť.

Rádio sa dá počúvať aj cez internet, máte nejaké ohlasy aj od mimo bratislavských poslucháčov?

Rádio SiTy vysiela pre Bratislavu a blízke okolie na troch frekvenciách, 107 FM, 98,5 FM a 89,7 FM. Dá sa však samozrejme počúvať aj cez internet a podľa našej internej ankety nás týmto spôsobom počúva až päťdesiat percent poslucháčov. Máme ohlasy nielen z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Francúzska, Kanady či Írska. Ľudia, ktorí majú radi tanečnú hudbu a nemôžu ju počuť nikde inde, si na našu stránku často kliknú.

Práca v rádiu určite prináša veľký stres, najmä ak najväčšiu zodpovednosť zaň nesieš ty… Ako ten celý kolotoč zvládaš?

Toto rádio by nevzniklo, keby som nemal dostatok chute, energie a času venovať sa mu. Som ochotný celý deň stráviť v rádiu, a naozaj mám pocit, že všetko je tak, ako má byť. Keď človek niečo robí s láskou, vždy je to poznať.

Čo nesmie chýbať človeku, ktorý by rád pracoval v rádiu?

Nadšenie, entuziazmus, chuť, odvaha a určite predstavivosť. Práca v rádiu má neuveriteľné čaro. Je to o pohotovosti, o vtipnosti. Na Slovensku to nemôžete robiť pre peniaze, ale najmä pre radosť a potešenie.

Ako vidíš rádio SiTy v budúcnosti?

Verím, že sa budeme vyvíjať stále k lepšiemu, čo sa týka programu, pokrytia aj počúvanosti.
Licenciu máme udelenú na osem rokov, s tým, že ak nespáchame nejakú závažnú trestnú činnosť, dostaneme automaticky možnosť predĺžiť si licenciu o ďalších osem rokov. Môžete sa teda spoľahnúť, že najbližších štrnásť rokov tu ešte budeme…

ZDROJ: http://www.webjournal.sk/…y-radio-sity

Zobrazené: 5953 krát

reklama
EMPIRE jazyková škola. Praktické kurzy angličtiny
Hudobné TV stanice
Copyright © Rádio SiTy Bratislava / SiTy Media s.r.o. Všetky práva vyhradené. | Vypracovali Jakub Antalík a Z-Design | Tvorba webstránok od MAKOTECH.SK
Metropolitné Rádio SiTy Bratislava vysiela už 5521 dní, 0 hodín, 3 minúty a 45 sekúnd. Server time 2019-10-14 (Mon) 13:03:45 HORE / TOP