Sobota • 16. februára 2019  | Meniny má Ida.
22:00-24:00 | RANDE V MESTE
Deadline by Andy
SiTy play mp3: | 32k | 128k | 256k |
SiTy player HTML5: | 32k | 128k | 256k
SiTy webkamery | Playlist | melodia na mobilmelódia pre mobil

Rádio SiTy - Najtanečnejšie v meste
  • Kontakty

:: vysielacie štúdio:
Vajnorská 53
(oproti Polusu)
831 03 Bratislava
tel.: 02/44 64 1 107
SMS: 0911 111 107
studio (at) ra­diosity.sk


:: produkcia:
tel.: 02/44 64 0 107
fax: 02/44 64 2 107
mobil: 0911 999 107
produkcia (at) ra­diosity.sk


:: marketing: AR Production
AR Production, s. r. o.
Vajnorská 53
831 03 Bratislava
Tel: 02/4464 0107
Fax: 02/4464 2107
Mgr. Andrea Lehotská
Mobil: 0905 58 78 68
marketing (at) ra­diosity.sk


Stiahnite si:
Logopack
Infopack

  • Aplikácia
Aplikácia pre iPhone a iPad
  • Google +1!
  • POZOR!!!
  • UNICEF
  • Odkazy
Pokrytie
reklama

odrazka Radia.sk - Rádio Sity

Začnete vysielať už 1. septembra… myslíte, že za takúto relatívne krátku dobu sa dajú dotiahnuť všetky záležitosti ohľadne štartu vysielania? Dodanie technológie, výroba zvukového obalu, vybudovanie štúdia a vysielača, príprava archívu atď. nejakú dobu trvá. Dá sa to takto rýchlo stihnúť?

Príprava prebieha už viac ako rok od samotnej koordinácie frekvencie. Techniku už v podstate máme tiež už z 98 percent – nakoľko máme plnoautomatizované PC rádio riadené softvérom Jazler. Obal zvukových jinglov sme dali vyrobiť na troch miestach: Michalovi Davidovi do Prahy, Klimentovi do Semeš Recording v Čachticiach a slovo Dušanovi Marušákovi do Vancouveru.

Kóta Millenium Tower je vhodná na šírenie signálu najmä pre centrum mesta a blízke mestské časti. Celá Bratislava však nebude pokrytá. Plánujete do budúcnosti hľadať ďalšie nízkovýkonné frekvencie, aby ste pokryli všetky mestské časti?

Áno, máme podané aj ďalšie koordináty. Mapa pokrytia 107 FM je na www.radia.sk/…/sity107.jpg, jeho kvalitu a reálny dosah však preveríme spustením identifikačnej slučky už od júla.

Sám ste známa, éterom ostrieľaná osobnosť. Budú vo vašom rádiu aj ďalšie známe mená [hlasy]? Momentálne robíte konkurz na moderátorov…

Okrem iného… chcel by som poďakovať všetkým mojim súputníkom z predchádzajúcich rádií [ČS rozhlas do roku 89, FUN Rádio 91, RMC 94, Twist do 98 , Slovak Airplay TOP 20 – vysielane v 13 rádiách a Rádio B1 až dodnes] za to, že aj vďaka nim som sa naučil snáď vnímať požiadavky poslucháčov.
Teraz k otázke: bude nás v rádiu spolu sedem, ak vynecháme nočných externých DJ [Galager, Loderer a iní] a našu plánovanú reláciu Sex v meste a Zoznamka, osadenstvo spravodajstva Fero Jašík [Hviezda FM, B1, Novy Deň], foxteriér Róbert Majling [RMC, Žurnál Rádia Twist…], produkčná Andrea [nová hyperaktívna tvár do nášho Polusového akvária], pc programátor Erik Prázdnovský [LiveClub, Korzár], Kristínka [študentka žurnalistiky, Slovak Spectator], Helena Uprežiová [novinárka, ktorá robila i v N-Rádiu] a ďalších práve konkurzom dopĺňame.

Budete rádiom, ktoré nebude len počuť, ale aj vidieť. Prečo ste sa rozhodli priblížiť poslucháčovi práve takýmto spôsobom?

Práve preto, aby sme boli i vidieť, čo je bežný joke zo sveta. Režisér Roháč raz povedal: "Ak rádio dostane obraz je to koniec televízie…!“ a naším ďalším obrazom je aj internet.

Z Bratislavy vysielajú všetky silné rozhlasové médiá. Čím chcete zaujať poslucháča vy? V čom budú hlavné rozdiely medzi vašim vysielaním a inými stanicami?

Všetci vysielajú z BA na celé Slovensko a hoc sa práve v hlavnom meste koncentruje 10 percent obyvateľstva, ale až 40 percent ekonomiky, tak sa mi zdá zlý ten cieľový zásah napr. dopravného servisu, kde sa dozviete správu z Tornale, Bystrice, Popradu a až kdesi na konci konečne potrebná informácia, že v BA na Pražskej je havárka a informácia, ktorá je konzumovateľná len v danom regióne zanikne. Naše heslo: Do 30 minút a do pol hodiny.

Budete sa odlišovať aj hudobne?

Asi časovou diferenciáciou. Ráno všetkým, dopoludnia gazdinkám trochu sentimentu, popoludní teenagerom vracajúcim sa zo školy a večer DJ voľná jazda z akvária. Ale kto tu čo ešte vymyslí nové? Mala by to byť taká kombinácia TA3, lokálnej čiernej skrinky a Musicboxu v rozhlasovom ponímaní.

Už je známe, že večery budú u vás patriť aj DJom… Rozhodli ste sa do éteru vrátiť napr. ClubLab, ktorý pôvodne vysielalo FUN Rádio a prestalo s odôvodnením nízkej počúvanosti. Prečo ste sa rozhodli vrátiť ho opäť do éteru?

Ak oslovíme v nočnom čase juniorov, na ktorých sa všetky rádiá z BA vykašlali a začali im hrať iba Stingov, či Dido ako vrchol, akoby ani neexistovala iná hudba, či už dance, alebo rock, tak môžeme mať túto cieľovú skupinu na svojej strane priaznivcov. Navyše ak niekto ešte v noci chce počúvať rádio, aký dôvod by mal počúvať stále to, čo počuje celý deň? Nikoho nechceme vynechať, hoci v rozličných časoch.

Nápis SiTy vo vašom logu sa podobá niekdajšiemu portálu Eutotel SiTy… Sedí názov i grafické prevedenie, je tam nejaké prepojenie? Prečo práve SiTy a nie City?

Logo máme registrované a žiadnu podobu nikto nezdieľa, ale takýchto podobnosti by ste mohli vidieť snáď aj s agentúrou SITA, alebo ST – Slovak Telecom, ale prosím nehľadajte. Našou filozofiou je, že rádio bude hrať to, čo budete chcieť, hovoriť s Vami o Vašich témach a problémoch vo Vašom meste. Jednoducho Vaše mesto a Vaše rádio. Rádio ste VY, teda rádio SI aj TY V CITY.

Ďakujem za rozhovor a želám veľa úspechov.

Na otázky Bohuša Mäsiarčika odpovedal Rastislav T. Lehotský

ZDROJ: http://www.radia.sk/…io-sity.html

Zobrazené: 5432 krát

reklama
EMPIRE jazyková škola. Praktické kurzy angličtiny
Hudobné TV stanice
Copyright © Rádio SiTy Bratislava / SiTy Media s.r.o. Všetky práva vyhradené. | Vypracovali Jakub Antalík a Z-Design | Tvorba webstránok od MAKOTECH.SK
Metropolitné Rádio SiTy Bratislava vysiela už 5281 dní, 10 hodín, 11 minút a 36 sekúnd. Server time 2019-02-16 (Sat) 22:11:37 HORE / TOP